Blog

Keď sa ma raz maminka jedného z našich detí opýtala, či môže doniesť dráčika do skupiny, najprv som bola opatrná, veď kde ho dáme? Nebude sa ho náhodou niektoré dieťa báť? Veď teraz sme akurát v čase, kedy si deti na škôlku len zvykajú, niektoré deti ešte stále ráno plačú, lebo sa ešte boja. Ale nakoniec som súhlasila a na druhý deň ho doniesla. Hneď, ako som ho zbadala, som sa ukľudnila a vedela som, že nám dráčik pomôže.

Čítať ďalej

V predchádzajúcom príspevku sme hovorili o tom, či dieťa rozumie tomu, čo mu hovoríme, či je nutné sa k nemu prihovárať. Pravdaže treba. Vytváranie komunikácie u dieťaťa začína už v maminom brušku. Preto zvyknú odporúčať rodičom, nielen matkám, ale aj otcom, aby sa k bábätku prihovárali, spievali mu a keď sa narodí, tak známy hlas ho ukľudní.

Čítať ďalej

Nedávno sme boli svedkami výmeny názorov, čo bolo pre nás hrozné, ako sa niektorí rodičia rozprávajú so svojimi deťmi alebo sa s deťmi nerozprávajú vôbec, pretože si myslia, že sú príliš malé na to, aby ich pochopili.

Čítať ďalej

Zvieratká majú hlasovú súťaž a k tomu sa postavil do 2 radov

Čítať ďalej

Úbohý kvietok celý napadli vošky.

Čítať ďalej

Obrovský problém, veľkonočnému zajkovi spadli na zem okuliare, potom ako ich hľadal na ne skočil a rozbil ich na márne kúsky!

Čítať ďalej

Hra s motúzom je veľmi populárna detská hra, ktorá sa však vytráca zo školských dvorov. Náš logopéd hovorí, ako úžasne rozvíja jemnú motoriku; a my Vám v obrázkoch aj vo videu ukážeme, ako si túto hru môžete zahrať na vysokej úrovni aj Vy.

Čítať ďalej

Aj keď pes možno celý deň prespí v kancelárii, nedovolí, aby sme vyhoreli.

Čítať ďalej

Ako dosiahnete to, aby Vaše vnúča robilo to, čo by ste chceli? Prečo to nikam nevedie, keď mu neustále zdôrazňujete že „toto nerob“? Prečo je treba pozitívne formulovať naše myšlienky, keď chceme vnúčikov o niečo poprosiť? Jednoduchá výchova detí, ktorá doteraz pomohla všetkým starým rodičom.

Čítať ďalej

Vyslovte meno, vyhľadajte tieň a uhádnite, či rastlinka rastie nad zemou alebo pod zemou! Ak ste šikovní, tak povedzte aj to, kedy sa sadia, kedy dozrievajú a načo sa používajú, čo sa z nich dá uvariť?

Čítať ďalej

Facebook Comments ()

Náhľad: Mobil / Web